Ārstniecība un rehabilitācija pieaugušajiem

Slinga terapija

Slinga terapija jeb saišu terapija ir fizioterapijas metode, kuru pielieto pacientu rehabilitācijā, izmantojot speciālu profesionālu fizioterapijas aprīkojumu REDCORD. Tā ir pilnīga diagnostikas, aktīvas ārstēšanas un vingrojumu sistēma, kuras pamatā ir individuāla pieeja katram pacientam ar mērķi aktivizēt un stiprināt novājinātos muskuļus un koriģēt stāju.

Slinga terapiju pielieto dažādās nozarēs: neiroloģijā, ortopēdijā, ķirurģijā, geriatrijā, sporta medicīnā.

REDCORD ir piekares ierīce, kas sastāv no virvēm, lencēm, kas tiek izmantotas ķermeņa daļu iekarināšanai, dažādu veidu saitēm (elastīgas, neelastīgas), papildus aprīkojuma (līdzsvara spilveni, ruļļi).

REDCORD aprīkojums palīdz vieglāk novietot pacientu pozīcijā bez sāpēm, palīdz vieglāk saglabāt pacientam komfortablu pozīciju, padara vieglāku ķermeņa daļu kontroli, atvieglo terapeita darbu.

Slinga terapija sevī ietver:

  • Funkcionālās nespējas diagnostiku - lai noteiktu sagatavotības līmeni, tiek noteikts „vājais punkts”, testējot pacientu dažādās pozās, pakāpeniski palielinot slodzi.
  • NEIRAK jeb neiromuskulārā aktivizēšana- ar dažāda veida stimuliem, tiek nodoti impulsi caur nervu sistēmu, lai aktivizētu neaktīvos muskuļus.
  • Relaksācija - tiek izslēgta svaru nesoša pozīcija un gravitācijas spēka ietekme, kas ir komfortabli pacientam, var pielietot pirms un pēc nodarbības.
  • Kustību apjoma palielināšana - tiek izslēgta gravitācijas spēku ietekme, kā rezultātā pacienti var veikt kontrolētāku un koordinētāku kustību, palielinot kustību apjomu un nejūtot sāpes.
  • Trakcija - tiek iestieptas locītavu saites, muskuļi, samazināta kompresijas slodze uz locītavām, palielinās kustību apjoms, uzlabojas asinsrite, vielmaiņa un samazinās sāpes locītavās. Trakciju var pielietot gan mugurkaula kakla un jostas daļai, gan plecu, gūžu locītavām u.c.
  • Muskuļu stiepšana - savilktu, sāpīgu, saīsinātu muskuļu un citu mīksto audu atbrīvošana, muskuļu tonusa normalizēšana, sāpju mazināšana.

Jaunumi