Ārstniecība un rehabilitācija pieaugušajiem

tDCS terapija

Smadzeņu mikropolarizācija jeb transkraniālā tiešā elektriskā smadzeņu stimulācija (tDCS) ir daudzsološa metode neinvazīvai, drošai un nesāpīgai smadzeņu stimulācijai, ko lieto neiroloģiskiem slimniekiem ar smadzeņu bojājumiem un dažādām neiroloģiskām patoloģijām.

Tiešā elektriskā strāva ar intensitāti 1-2 mA un konsekventu virzienu izraisa kortikālu centru neiromodulāciju, ko var saglabāt ar indukciju ciklisku atkārtošanos. Tādējādi mikropolarizācija rada kontrolētas kortikālās uzbudināmības izmaiņas.

Neuromodulācijas raksturs ir atkarīgs no elektroda veida - katods (c-tDCS) samazina un anods (a-tDCS) palielina kortikālās ierosmes līmeni.

Transkraniālu stimulāciju var pielietot, stimulējot motoru, somatosensoru, vizuālo garozu, kas ietekmē kognitīvās, perceptīvās un motorās funkcijas, ļauj efektīvi paātrināt pacienta rehabilitācijas procesu. Neiromodulācija ar tiešo strāvu var pozitīvi modulēt izmainīto neironu ķēdes darbību, aktivizējot smadzeņu neiroplastiskumu, kā arī veicinot matemātisko, kognitīvo, runas un atmiņas apmācību, kā arī uztveri un koncentrāciju. Vislabākais efekts tiek panākts, apvienojot transkraniālo mikropolarizāciju ar neirorehabilitāciju.

Dr. Mikus Dīriks tDCS metodi ir apguvis Neurocare Akadēmijā (Nijmegen, Nīderlandē), kas ir viena no vadošajām smadzeņu elektriskās stimulācijas izpētes institūtiem Eiropā.

Pašreiz centrā "Poga" ir pieejama bezmaksas konsultācija pie dr. Dīrika visiem pacientiem, kuriem ir sekojoši neiroloģiski un psihiatriski traucējumi – pieaugušajiem pēc insulta motors deficīts, runas traucējumi, apakšējo ekstremitāšu neiropātiskas sāpes, depresija, fibromialģija, atkarības problēmas (tabakas, alkohola un citu narkotisko vielu), galvassāpes (migrēna), demence, tinnitus un bērniem ar uzmanības deficīta un koncentrācijas grūtībām, autismu, cerebrālu trieku (kopā ar fizioterapijas un/ vai ergoterapijas nodarbībām) un disleksiju.

Pieteikšanās zvanot uz reģistratūru 24968968. Pirmreizējā konsultācija ir bezmaksas, viena tDCS terapijas reize (30 minūtes) pie neirologa izmaksā 25 eiro. Ieteicamais kursa garums ir 10 - 20 nodarbības.

Jaunumi