Jaunumi

Saziedoti 10 000 EUR ūdens pērļu vannu procedūrām bērniem

Publicēts: 01.02.2023.

POGA atbalstam bērniem ar kustību traucējumiem “Maxima Latvija” un portāla Ziedot.lv īstenotajā labdarības kampaņā saziedoti 10 000 EUR. Pateicoties iedzīvotāju atsaucībai, jaunatklātajā ūdens dziedniecības telpā rehabilitācijas centrā “Poga” bērni varēs saņemt 400 ūdens pērļu vannu procedūras bez maksas.

Kā skaidro rehabilitācijas centra “Poga” vadītāja Madara Mežviete, bērniem ar kustību traucējumiem pastāvīgi ir savilkti un sāpoši muskuļi, jo tie nespēj darboties pilnvērtīgi: “Tiklīdz kāds no muskuļiem nedarbojas, tā citi muskuļi cenšas kompensēt muskuļa bezdarbību. Šāda ilgstoša kompensācija nav vēlama, jo noved pie muskuļu pārslodzes un savilkumiem. Ūdens dziedniecības telpā esošajā pērļu vannā tūkstošiem mazu burbulīšu saskaras ar ādu, veidojot hidromasāžas efektu, kas vienlaikus nomierina, normalizē asinsspiedienu, mazina saspringumu un sāpes un uzlabo locītavu kustīgumu. Mazie pacienti ar lielu prieku dodas uz pērļu vannām, jo šī terapija ir tik viegla un patīkama, salīdzinot ar visām cīņām, kas jāizcīna ikdienā.”

“”Maxima Latvija” jau daudzus gadus atbalsta rehabilitācijas centru “Poga”, sniedzot bērniem iespēju saņemt viņiem tik nepieciešamās procedūras. Pateicoties līdzcilvēku atsaucībai un iesaistei mūsu gadumijas sirsnīgajā labdarības kampaņā, varēsim iepriecināt bērnus ar kustību traucējumiem, nodrošinot īpašas ūdens pērļu vannu procedūras, kas vairos prieku un stiprinās gan bērnu fizisko, gan emocionālo veselību. Kampaņas laikā novērojām, ka radītais bērnības un dzīvesprieka simbols – vairāk nekā 2,5 metrus augstais lācis, radīja neviltotu prieku un smaidu bērnu sejās, tāpēc, lai turpinātu vairot prieku – jaunajā gadā rotaļu lācis par savu jauno mājvietu sauks rehabilitācijas centru “Poga”, lai iedrošinātu mazos pacientus katrā procedūras apmeklējuma reizē,” stāsta “Maxima Latvija” korporatīvo attiecību direktors Jānis Beseris.  

Labdarības kampaņas ietvaros “Maxima Latvija” decembrī izveidoja grandiozu – vairāk nekā 2,5 metrus augstu rotaļu lāci, kas sagaidīja ģimenes un bērnus t/c “Akropole Rīga” un aicināja ziedot rehabilitācijas centra “Poga” ūdens pērļu vannas procedūrām bērniem ar kustību traucējumiem. Kampaņas ietvaros no pērnā gada 2. decembra līdz pat 2023. gada 2. janvārim. iedzīvotāji tika aicināti nofotografēties kopā ar kampaņas simbolu – lāci, un ziedot pērļu vannu procedūrām īpašajā foto stendā, kā arī visos “Maxima” veikalos pie kasēm un portālā Ziedot.lv.

Kopumā Latvijā ir aptuveni 8 tūkstoši bērnu ar kustību traucējumiem un gada laikā “Pogā” tiek palīdzēts vidēji 500 pacientiem. Pagājušā gadā bērniem tika sniegtas teju 6 000 konsultācijas, 3 000 nodarbības, ar gaitas robotu G-EO System nostaigāti pusmiljons soļi.