Jaunumi

Pirmie 3 bērni saņem Supervaroņu tērpus lietošanai mājās

Publicēts: 24.11.2020.

Bērniem ar kustību traucējumiem rehabilitācija ir nepārtraukts process. Tās turpināšana ir liels izaicinājums tiem mazajiem pacientiem, kuri šobrīd nevar saņemt klātienes ambulatoru rehabilitāciju. Mollii jaunā tehnoloģija ievērojami atvieglos bērnu fizisko stāvokli un ar vecāku asistēšanu ļaus saņemt fizioterapeita atbalstu attālināti. Jau šodien pirmie trīs bērni ar kustību traucējumiem - Edžus no Gulbenes novada, Markuss no Dzērbenes pagasta un Nikola no Dobeles novada - lieto Supervaroņu tērpus mājās.

POGA speciālisti pauž: “Attālināta rehabilitācija bez papildu aprīkojuma šiem bērniem nav iespējama, jo bez speciālista tiešas asistēšanas viņi nespēj izpildīt vingrojumus. Savukārt bērni ar cerebrālo trieku ir Covid-19 riska grupa, jo plaušu nepietiekamas funkcionēšanas dēļ infekcijas gadījumā tas nopietni apgrūtina elpošanu.”

Tādēļ POGA speciālisti, sadarbībā ar Zviedrijas uzņēmumu Exoneural Network, ieviesuši atbalsta programmu mājās “Supervaroņa tērps”, kas ievērojami atvieglos bērnu fizisko stāvokli un ļaus vecākiem palīdzēt bērniem veikt vingrinājumus.

Pavasarī, sākoties Covid-19 pandēmijai, Ziedot.lv uzsāka ziedojumu vākšanu, lai Latvijas bērniem ar kustību traucējumiem nodrošinātu iespēju saņemt rehabilitāciju mājās. Pirmo atbalstu sniedza mecenāte Ināra Tetereva, ziedojot 22 000 eiro. Mecenātei pievienojās gan līdzcilvēki, kuru ziedojumus dubultoja ERAB Kopienas iniciatīva, gan uzņēmumi, kuriem rūp POGA mazo pacientu nākotne un spēja pilnvērtīgi dzīvot.

Par ziedojumiem tika iegādāti 40 Supervaroņu tērpi, apmācīti un sertificēti 7 POGA speciālisti, kā arī uzsākta atbalsta programma pacientiem.

Plašāk par Mollii terapiju lasiet šeit.