Jaunumi

Pateicoties SIF atbalstam, bērni saņems Galileo platformas rehabilitācijai mājās

Publicēts: 19.08.2021.

Pateicoties Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) atbalstam centra POGA mazie pacienti varēs lietot Galileo ķermeņa vibrācijas platformas mājās un pie Covid-19 ierobežojumiem nezaudēt uzturošo rehabilitācijas apjomu.

Ļoti novērtējam, ka centram POGA ir iespēja īstenot projektu no Latvijas valsts budžeta finansētās programmas "Atbalsts NVO Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku mazināšanai".

Projekta ietvaros tika piešķirts finansējums, lai pielāgotu centra POGA rehabilitācijas pakalpojumu pielāgošanu Covid-19 pandēmijas apstākļiem. 

Ņemot vērā COVID 19 vīrusa izplatību un to, ka vēl joprojām rehabilitācijas pakalpojumu saņemšana ir ierobežota un tā notiek mazākos apmēros kā iepriekš, daudzos rehabilitācijas centros (arī POGĀ) ir izveidojusies rinda pakalpojumu saņemšanai. Tas nozīmē, ka bērni nevar laicīgi saņemt sev nepieciešamo rehabilitāciju. Lai situāciju uzlabotu un kaut nedaudz atvieglotu šo ģimeņu ikdienu, projekta ietvaros iegādātas 2 medicīniskās ierīces “Galileo Med 25 TT” vibrācijas platformas.

Galileo MED 25 TT ir Vācijā sertificēta medicīnas iekārta visa ķermeņa vibrācijas treniņam. Sāniski-alternējošās vibrācijas kustības atkārto cilvēka kustības gaitas laikā – kad svars tiek pārnests no vienas kājas uz otru. Regulējot vibrācijas frekvences lielumu, tiek izsaukts iestiepuma reflekss, kas liek aktivizēties ķermeņa muskulatūrai. Pirmie 2 bērni - Ralfs un Betija jau saņēmuši Galileo vibrācijas platformas lietošanai mājās. Plānots, ka bērni platformas lietos 3 nedēļas, katru dienu 15min ilgumā, izpildot terapeitu norādītos vingrinājumus un uzdevumus. Pirms platformu nodošanas lietošanai mājās, notiek vecāku apmācīšana iekārtas lietošanā un sagatavota bērnam individuāla treniņu programma. Iekārtas lietošana ir viegla un ērta, darbā ar to nav nepieciešama medicīniskā izglītība un šī ir lieliska iespēja kā bērniem mājas apstākļos uzturēt fizisko stāvokli un uzturošo rehabilitāciju.

Lietojot vibrācijas platformu mājās, tiks papildināti valsts un pašvaldību sniegtie pakalpojumi, dodot iespēju arī krīzes apstākļos saņemt rehabilitāciju. Turklāt, šo pakalpojumu būs iespējams nodrošināt, neatkarīgi no bērna dzīvesvietas. Vibrācijas platformu iegādei izlietoti 7712,15 eiro no projekta piešķirtā finansējuma.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.