Jaunumi

Centrs POGA saņem dāvinājumu no Izraēlas vēstniecības Latvijā

Publicēts: 16.12.2021.

Izraēlas Vēstniecība Latvijā centram POGA Ziemassvētkos dāvina inovatīvu rehabilitācijas sistēmu TYMO ķermeņa stabilitātes treniņam un novērtēšanai.

Izraēlas vēstniecība Latvijā šajā gadā sniedz nozīmīgu atbalstu cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Ar ziedojumu tiek atbalstīts Latvijas sabiedrisko mediju un radio Pieci.lv organizētais labdarības maratons DOD PIECI, kā arī rehabilitācijas centram POGA tiek pasniegts nozīmīgs dāvinājums – inovatīva rehabilitācijas sistēma TYMO, kas trenē pacienta ķermeņa stabilitāti un novērtē pacienta kustību un līdzsvara spējas. Tāpat vēstniecības ziedojums dos iespēju 12 bērniem līdz 5 gadu vecumam apmeklēt agrīnās rehabilitācijas PODZIŅA nodarbību kursu.

Izraēlas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Šārona Rapaporta-Palgi atzīst: “Es ceru, ka šī Ziemassvētku dāvana palīdzēs bērniem uzlabot kustību spēju un tādējādi stiprinās viņu neatkarību. Iespēja kaut nedaudz uzlabot bērnu dzīves ir milzu privilēģija.”

Rehabilitācijas centrs POGA ik gadu vidēji 500 pacientiem sniedz kvalitatīvu un mūsdienīgu rehabilitāciju. Centra mērķis ir Latvijas bērniem nodrošināt jaunākās tehnoloģijas Latvijā, lai pacienti ar iedzimtiem vai traumu rezultātā gūtiem kustību traucējumiem, atgūtu kustību spējas un būtu patstāvīgāki un neatkarīgāki turpmākajā dzīvē.

Iedvesmojoties no līdzcilvēku un uzņēmumu paustā atbalsta centram POGA, Labklājības ministrs Gatis Eglītis augsti novērtējis centra POGA darbību un atzīst, ka POGA ir ne tikai atbalsts ģimenēm, kurās aug bērni ar kustību traucējumiem, bet arī atbalsts valsts rehabilitācijas nozarei un tās attīstībai  kopumā.

Centra POGA vadītāja Madara Mežviete stāsta: “Ļoti augstu novērtējam Izraēlas vēstniecības dāvinājumu centra POGA pacientiem ar kustību traucējumiem. Jaunā rehabilitācijas iekārta dos iespēju turpināt nodrošināt kvalitatīvu un mūsdienīgu rehabilitāciju. Īpaši svarīgs atbalsts ir šajā laikā, kad Covid-19 pandēmijas ierobežojumu dēļ, rehabilitācija ir apgrūtināta. Latvijas bērni ir pelnījuši labāko. Mīļš paldies par vērtīgo dāvanu Ziemassvētkos!”