Jaunumi

Centrs POGA sadarbojas ar Igaunijas un Vācijas ārstiem

Publicēts: 29.07.2021.

Jūlija izskaņā Igaunijā uz Eiropā atzītu speciālistu konsultācijām devās 8 Latvijas bērni ar kustību traucējumiem. Speciālistu komandā darbojās arī centra POGA bērnu fizioterapijas vadītāja Egijas Bidiņa.

2021.gada 20.-21.jūlijā rehabilitācijas centrs POGA bērnu fizioterapijas vadītāja Egija Bidiņa kopā ar 8 Latvijas bērni devās uz speciālistu konsultāciju Tallinas Bērnu slimnīcā, Igaunijā. Speciālistu konsultāciju mērķis bija lemt par SDR operāciju nepieciešamība bērnu cerebrālās triekas pacientiem. Tāpat konsultācijās tika izskatīti jautājumi par rehabilitācijas iespējām, tehnisko palīglīdzekļu piemērotību (ortozes) un ārstēšanas plānu pirms un pēc operācijas.

Konsīlijā piedalījās vairāki starptautiski atzīti speciālisti no Eiropas- neirologs Theodor Michael (Charite Universitātes slimnīca, Berlīne un Bonnas Universitātes slimnīca, Bonna, Vācija), bērnu ķirurgs Anna Paal (Igaunija), ķirurgs- traumatologs -ortopēds Jana Kritt (Igaunija), neirologs Teele Meren (Igaunija), dr. Valentin Sander (Igaunija), fizioterapeiti Egija Bidiņa (Latvija), Cristina Lõokene (Igaunija) u.c. un tehniskais ortopēds Sander Sirp (Igaunija).

Esam ļoti gandarīti par sadarbību un rehabilitācijas centra POGA fizioterapeites Egijas Bidiņas novērtēšanu, kā arī iekļaušanu starp tik nozīmīgiem un atzītiem speciālistiem. Mūsu mērķis - sniegt Latvijas bērniem ar kustību traucējumiem labākās rehabiltācijas iespējas un sasniegt izvirzītos mērķus.