Jaunumi

Centrs POGA darbība ārkārtas situācijas laikā līdz 15.novembrim

Publicēts: 21.10.2021.

Centrs POGA turpina darbu drošā režīmā!

No 21.oktobra līdz 1.novembrim POGĀ jaunus pacientus neuzņem, esošie pacienti pabeidz ieplānoto rehabilitācijas kursu.

No 2021.gada 1.novembra līdz 15.novembrim centrā POGA primāri tiek uzņemti akūti un subaktūti pacienti. Lai nodrošinātu drošu darba režīmu centra POGA darbiniekiem un pacientiem:

  • Katru pacientu pavada viena pavadošā persona, kura uzrāda derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu;
  • Pacientiem līdz 12 gadu vecumam, kursu uzsākot, jāuzrāda negatīvs laboratorijā veikts COVID 19 tests. Turpmāku testēšanu rehabilitācijas kursa laikā koordinēs POGA;
  • Pacientiem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, uzsākot kursu, jāuzrāda vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai negatīvs laboratorijā veikts COVID 19 tests. Turpmāku testēšanu rehabilitācijas kursa laikā koordinēs POGA;
  • Visiem centra POGA darbiniekiem ir spēkā esoši vakcinācijas sertifikāti un darbinieki turpinās darbu, ievērojot MK noteikumus epidemioloģiski drošā darba vidē.

Bērniem ar kustību traucējumiem rehabilitācija ir nepārtraukts process. Un tā ir ļoti nozīmīga bērnu funkcionālā stāvokļa uzlabošanai un uzturēšanai. Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem bieži ir pazemināta imunitāte, kas nozīmē, ka viņi ir uzņēmīgāki pret dažāda veida infekcijām un vīrusiem (t.sk.COVID19). Un plaušu nepietiekamas funkcionēšanas dēļ lielai daļai bērnu ir augstāks komplikāciju risks COVID 19 saslimšanas gadījumā. Centrs POGA vēlas strādāt klātienē, lai palīdzētu bērniem ar kustību traucējumiem, bet varam strādāt tikai drošā režīmā, lai neapdraudētu mūsu mazos pacientus, viņu ģimenes, kā arī mūsu darbiniekus.