Jaunumi

Centrā POGA pieejama progresīva ķermeņa treniņa iekārta

Publicēts: 09.06.2020.

POGA pieejama progresīva ķermeņa vibrācijas iekārta – Galileo MED 25 TT. Galileo ķermeņa vibrācijas platforma ir Vācijā sertificēta medicīnas iekārta, kas ļauj īsā laika periodā veikt muskuļu -kaulu sistēmas diagnostiku un ķermeņa vibrācijas treniņu. Galileo ķermeņa vibrācijas platforma iegādāta par Eiropas Sociālā fonda projekta līdzekļiem un devusi papildinājumu jaunai, progresīvai rehabilitācijai Latvijā un centrā POGA.

Galileo ķermeņa vibrācijas platforma ir veidota kā rehabilitācijas komplekta sastāvdaļa, ko izmanto medicīnā, gan veicot pētījumus, gan plaši pielietojot terapijā.  Tās galvenā atšķirība ir vibrācijas iespējas izmantošana dažādos režīmos un veidos, ka arī īsā  laika periodā izpildīt doto uzdevumu. Sāniski-alternējošās vibrācijas kustības atkārto cilvēka kustības gaitas laikā – kad svars tiek pārnests no vienas kājas uz otru.

Variējot pozīciju uz trenažiera, var trenēt dažas muskuļu grupas vai veselas muskuļu ķēdes. Nodarbības uz Galileo trenažiera mobilizē muskulatūru, trenē muskulatūras spēku, uzlabo līdzsvaru, koordināciju, uzlabo kaulu blīvumu, stimulē propriocepciju, vestibulāro sistēmu un dziļo jušanu. Terapiju plaši izmanto pie dažādām diagnozēm pediatrijā, pieaugušo rehabilitācijā, geriatrijā, sportā un kosmosa aviācijā. Īpaši labi rezultāti ir iegūti, pētot bērnu cerebrālo trieku un neiromuskulāro slimību gadījumus. Ar šo terapiju var noslogot, atbrīvot, stabilizēt vai stiprināt neiromuskulāro sistēmu, atkarībā no nepieciešamā mērķa pacientam. Kā arī ir viena no ieteicamajām metodēm osteoporozes novēršanai un ārstēšanā. Pareiza kaula augšanai, veidošanai un stiprināšanai ir liela nozīme pie dažāda veida neiromuskulārām saslimšanām. Ķermeņa vibrācijas treniņu uz Galileo medicīnas iekārtas pielieto fizioterapijas laikā.

“Ļoti novērtēju, ka centrā POGA ir pieejama ķermeņa vibrācijas platforma Galileo, kas plaši izmantota Vācijā. Iekārta ļauj rehabilitāciju papildināt ar efektīvu un progresīvu terapijas metodi, kas īsā laika periodā var uzlabot līdzsvaru un trenēt muskuļus”, stāsta centra POGA Bērnu fizioterapijas vadītāja Egija Bidiņa.

Apkopojot jaunākos pētījumus, centra POGA audiologopēdi, sadarbojoties fizioterapeitiem un neirologam, rehabilitācijas programmā izmēģināja un ieviesa arī balss vingrinājumus uz Galileo ķermeņa vibrācijas platformas. Ievērojot ārstu ieteikumus un izvērtējot pacienta spējas ir iespējams izmantot Galileo vibrācijas platformu audiologopēdijas nodarbības gadījumos, kad pacientam ir dažādi balss un elpošanas traucējumi. Nodarbības uz vibrācijas platformas ļauj stiprināt diafragmālo elpošanu un palīdz pacientam stiprināt savu balsi.

Esam ļoti pateicīgi īstenot Eiropas Sociālā fonda projektu ""POGA”- vieta, kur vecākus un bērnus saprot un mīl", līgums Nr. 9.2.2.3/18/A/012. Projekta mērķis ir sniegt sociālās rehabilitācijas pakalpojumu un paredz 189 687,34 eiro finansējumu, kas 14 mēnešus sniegs atbalstu 50 centra "Poga" pacientiem. Finansējumu sastāda 85% Eiropas Sociālā fonda finansējums un 15% Latvijas Republikas finansējums.