Jaunumi

Atklāta jaunā centra "Poga" mājvieta, Rīgā, Sēlpils ielā 2c

Publicēts: 24.05.2019.

22. maijā, durvis vēra bērnu rehabilitācijas centrs „Poga”, kas ir atradis sev jaunas mājas Rīgā, Sēlpils ielā 2C. Līdz ar jaunajām bērnu rehabilitācijas centra telpām, iezīmējas jauns posms rehabilitācijas nozarē Latvijā, sniedzot mazajiem pacientiem plašākas un inovatīvākas iespējas saņemt rehabilitāciju tepat Latvijā.

Jaunajās rehabilitācijas centra „Poga” telpās būs pieejams mūsdienīgs rehabilitācijas aprīkojums – G-EO System gaitas robots no Šveices, četri TheraSuit fizioterapijas kabineti no ASV un divas tDCS smadzeņu mikropolarizācijas iekārtas, Galileo Med 25TT muskuļu treniņa iekārta, Tobii alternatīvās komunikācijas iekārta un sensorā istaba. Tāpat jaunajās telpās būs pieejamas labiekārtotas nodarbību telpas, lifts, kas īpaši pielāgots bērniem ar kustību traucējumiem, garderobe, atpūtas istaba, trenažieru zāle, apmācību zāle, kā arī psihologa un uztura speciālista kabineti. Izveidota īpaša rekreācijas telpa īpašo bērnu vecākiem. „Pogā” pacientiem būs pieejami 11 speciālisti – divi ārsti un deviņi funkcionālie terapeiti.

„Pagājušajā gadā mazajiem „Poga” pacientiem kopumā sniegtas 8489 nodarbības un 1847 konsultācijas, kas ir par 60% vairāk nekā pirmajā centra darbības gadā. Aktīvi darbojoties, sapratām, ka Latvijas bērni ar funkcionāliem traucējumiem ir pelnījuši vairāk – plašākas rehabilitācijas telpas, jaunus pakalpojumus un iespējas,” par lēmumu pieņemt izaicinājumu un meklēt rehabilitācijas centram „Poga” jaunas un lielākas telpas, kas spētu nodrošināt Latvijas bērniem pieejamāku rehabilitāciju, stāsta rehabilitācijas centra dibinātāja Rūta Dimanta. „Poga” jaunās mājas Pārdaugava izveidotas, pateicoties sabiedrības un uzņēmumu ziedojumiem un bankas aizdevumam, un iezīmē jaunu posmu Latvijas bērnu rehabilitācijas nozares attīstībā.